icon-mobile icon-phone icon-phone-msg icon-social-facebook icon-social-instagram icon-social-twitter icon-social-linkedin icon-arrow-right icon-left icon-left icon-right icon-down icon-star-fill icon-star icon-comment icon-search icon-time
“Dijital bir finansman platformu olarak müşteri deneyimini yeniden tanımlıyoruz”

Dijital finansman platformlarında müşteri deneyimine odaklanan FaturaLab, hızlı destek, kişiselleştirilmiş deneyimler, şeffaf iletişim, eğitim, güvenlik ve sürekli iyileştirmenin birleşiminden doğan mükemmel müşteri hizmeti anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor.

“Dijital bir finansman platformu olarak müşteri deneyimini yeniden tanımlıyoruz”

Bu yazı 19.01.2024 tarihli Nasıl Bir Ekonomi gazetesinde yayımlanmıştır.

Dijital finansman platformlarında müşteri deneyimine odaklanan FaturaLab, hızlı destek, kişiselleştirilmiş deneyimler, şeffaf iletişim, eğitim, güvenlik ve sürekli iyileştirmenin birleşiminden doğan mükemmel müşteri hizmeti anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bizim için müşteri deneyiminde çıta mükemmelliktir. Bu çıtayı tutturmak için üzerinde devamlı çalıştığımız temel unsurlarımız, 2023 yılında 250 bin adet fatura ve 19 milyar TL işlem hacmi ile kendi alanımızda lider pozisyonu korumamıza ve 20 aktif alıcı sayısına ulaşmamızda en büyük etken oldu.
Üzerinde hassasiyetle durduğumuz bu unsurlar;

  1. Hızlı ve zamanında destek: FaturaLab olarak, paydaşlarımızın sorularına, sorunlarına ve taleplerine anında yanıt vermek önceliğimizdir. Paydaşlarımızın kolayca yardım alabilmesi için telefon, e-posta ve canlı sohbet gibi birden fazla iletişim kanalına sahip ağımızla her zaman erişilebilir durumdayız. Bununla yetinmeyip proaktif olarak işlemleri takip edip paydaşlarımızın bize ulaşmasını beklemeden çözümleyip biz onları bilgilendiriyoruz.
  2. Kişiselleştirilmiş deneyimler: Alıcı ve tedarikçilerimizin ihtiyaçlarını, tercihlerini ve finansal hedeflerini anlayarak, veri analitiği ve müşteri ilişkileri yönetimi araçlarını kullanarak süreçlerimizi özelleştiriyoruz. Bir anlamda butik bir platform deneyimi sunuyoruz.
  3. Şeffaf ve anlaşılır iletişim: Şeffaflık başından beri mottomuz oldu. Bunu ürünlerin, hizmetlerinin, ücretlerin ve masrafların, koşulların ve şartların açık bir şekilde açıklanması ile mümkün kılıyoruz. Şeffaf iletişim, bize duyulan güvenin birincil kaynağını oluşturuyor.
  4. Eğitim ve rehberlik: FaturaLab, tüm iş ortaklarına ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde nasıl kullanacakları konusunda eğitim ve rehberlik sağlıyor. Bunu, doğrudan ulaşılabilir müşteri temsilcisi atayarak, platformumuzun kullanımını tüm paydaşlarımıza açık şekilde anlatarak ve kişiselleştirilmiş öneriler sağlayarak gerçekleştiriyoruz. İş ortaklarımıza devamlı bilgi ve rehberlik sağlayarak, onların değişken ekonomik koşullarda bilinçli finansal kararlar vermelerine destek olmaya çalışıyoruz.
  5. Sürekli iyileştirme ve geri bildirim: FaturaLab müşterileri ilişkileri ekibi olarak, firmalarımızdan düzenli geri bildirim alıyor ve bunu ürün ve müşteri deneyimini sürekli olarak iyileştirmek için kullanıyoruz.
  6. Güvenlik ve gizlilik: İş ortaklarımızın finansal bilgilerinin güvenliği ve gizliliğini önceliğimiz olarak konumlandırıyoruz. Şifreleme, çok faktörlü kimlik doğrulama ve düzenli güvenlik denetimleri gibi güçlü güvenlik önlemleri uygulayarak, müşteri verilerini yetkisiz erişim veya ihlallerden koruyoruz. Açık gizlilik politikaları ve veri koruma düzenlemelerine uyum da bizim için önemli unsurlar arasında yer alıyor.

FaturaLab olarak, bu temel unsurların ışığında mükemmel müşteri hizmeti, kişiselleştirilmiş deneyimler, şeffaf iletişim, eğitim ve güçlü güvenlik önlemlerine öncelik veriyoruz. Bu unsurlara odaklanarak, kendi alanımızda farklılaştık ve uzun vadeli müşteri sadakati oluşturduk.

Bu avantajlarımızın da bizi, alanımızın en önemli oyuncusu haline getirdiğine inanıyor ve her zaman en iyisi olmaya devam etmek için çalışıyoruz.

Cansu Çağlayan
FaturaLab Müşteri İlişkileri Direktörü