icon-mobile icon-phone icon-phone-msg icon-social-facebook icon-social-instagram icon-social-twitter icon-social-linkedin icon-arrow-right icon-left icon-left icon-right icon-down icon-star-fill icon-star icon-comment icon-search icon-time
Hikayemiz

FaturaLab 2016 yılında “fatura finansmanı platformu” olarak kuruldu. Bugün Türkiye’nin lider Tedarik Zinciri Finansmanı platformuyuz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital platform ile tüm akışı otomatize ediyor, alıcı firma, tedarikçi ve banka arasındaki finansal sürecin ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde hızlı ve kolayca dijital ortamda gerçekleşmesini sağlıyoruz.

%92.2

Aktif Kullanım

x3

Yıllık Büyüme

%50

Pazar Payı

Faturalab
FaturaLab’ın Sunduğu Değerler
Teknolojik Altyapı

Sürekli geliştirdiğimiz finansal teknolojiler

Finansal Fayda

Tüm paydaşları kapsayan kazan-kazan çözümler

Operasyonel Verimlilik

Optimize edilmiş süreç,ürün ve hizmetler

Deneyim

Finansal sektörün her alanında yüksek deneyimli ekip

Kurucularımız
Ozan Vakar
Ozan Vakar
Lead of Technology

Galatasaray Lisesi sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Ozan Vakar, ilk startup deneyimini üniversite 2. sınıfta OmaSoft ile yaptı.

Emre Aydın
Emre Aydın
Lead of Execution

ODTÜ İktisat Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Hasan Emre Aydın, ardından ABD’de İşletme Yüksek Lisans ve Uluslararası Ticaret derecelerini tamamladı. Bankacılık kariyerine Societe Generale’de başladı, Citibank, ABN AMRO ve Royal Bank of Scotland bankalarında firmalar ve finansal kurumlar pazarlama, dış ticaret, nakit yönetimi, elektronik bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sorumluluklar aldı.

Saruhan Doğan
Saruhan Doğan
Lead of Strategy

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümlerinin ardından The London School of Economics’de ekonomi master derecesi alan Doğan Citibank’ta başladığı bankacılık kariyerinde TEB, Alternatifbank, Finansbank ve Turkland Bank’de hazine, yatırım bankacılığı ve nakit yönetimi bölümlerini yönetti.

HİKAYEMİZ 2016 yılında kuruldu

FaturaLab 2016 yılında bir “fatura finansmanı platformu” olarak kuruldu. Bugün Türkiye’nin lider Tedarik Zinciri Finansmanı platformuyuz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital platform ile tüm akışı otomatize ediyor, alıcı firma, tedarikçi ve banka arasındaki finansal sürecin ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde hızlı ve kolayca dijital ortamda gerçekleşmesini sağlıyoruz.

HİKAYEMİZ İlk işlem 2020 Haziran’da gerçekleşti

FaturaLab Tedarik Zinciri Finansmanı portallerinde ilk işlemini 2020 Haziran’ında gerçekleştirdi. 3 banka ile başlayan Finansal Kurum üyeliklerimiz yeni alıcılar ve tedarikçilere paralel olarak yükseldi. 2021 başında ilk tohum yatırımını alan FaturaLab Türkiye’nin lider online satış platformları ve perakende zincirleri ile alıcı firma olarak çalışmaya başladı.

İşletme sermayenizi optimize edin!

İşletme sermayenizi optimize etmenizi sağlayan çözümlerimizi size anlatalım.

Toplantı İstiyorum
Sıkça Sorulan Sorular ve daha fazlası için