icon-mobile icon-phone icon-phone-msg icon-social-facebook icon-social-instagram icon-social-twitter icon-social-linkedin icon-arrow-right icon-left icon-left icon-right icon-down icon-star-fill icon-star icon-comment icon-search icon-time
FaturaLab: Ticaretin Finansmanında Yenilik ve Verimlilik

İşletme sermayesi optimizasyonu konusunda dijital çözümler geliştiren FaturaLab, 2023 yılında güçlü altyapısı sayesinde 1,8 milyon finansmana uygun belge verisinin alıcı, satıcı ve finansal kurum sistemleri arasında kesintisiz akmasını sağladı.

FaturaLab: Ticaretin Finansmanında Yenilik ve Verimlilik

Bu haber ilk olarak 29.12.2023 tarihli Nasıl Bir Ekonomi gazetesinde yayımlanmıştır.

FaturaLab olarak işletme sermayesi optimizasyonu konusunda dijital çözümler sunuyoruz. Bu çözümler ışığında 2023 yılında 1,8 milyon ticaret belgesi (fatura, makbuz vb.) verisinin alıcı, satıcı ve finansal kurum sistemleri arasında köprü görevi gördük.

Verimliliğin merkezinde FaturaLab

Bu bağlamda verinin finansal bir varlık haline dönüşmesini sağlayarak bu alandaki etkinliğimizi gösterdik. Sahip olduğumuz güçlü altyapı sayesinde böylesine değerli ve kritik veri trafiğinin merkezinde olup7/24 sıfır hatayla hizmet verebiliyoruz. Platformumuz, sadece alıcı, satıcı ve finansal kurum üçgeninde işlemleri kolaylaştırarak, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamakla kalmıyor, alıcı ve satıcı paydaşlarına milyarlarca lirayı bulan işletme sermayesi kazandırıyor. Bu başarı, platformumuzun tüm paydaşlarına ciddi bir rekabet avantajı getiriyor.

Teknolojik esneklik ve uyum

Teknolojik altyapımızın esnek tasarımı, platformumuzun 20’den fazla finansal kurum ve 30’dan fazla alıcı sistemine kolaya uyumlanmasına ve entegrasyon süreçlerinin basitleştirilmesine olanak sağlıyor. Buna hizmet eden araçlarımızdan yalnızca biri olan SAP sistemleri üzerinde çalışan “FaturaLab Plug-in” modülümüz, belge yükleme/silme işlemlerini ve muhasebe kayıtlarını otomatize ederek operasyonel verimliliği artırıyor. Ayrıca Plug-in’imizIe entegrasyon süresini kısaltırken müşteri eforunu da minimuma indirebiliyoruz. Bu esneklik sayesinde farklı sektörlerde ve ölçeklerde firmalara hizmet sunabiliyor ve geniş bir müşteri kitlesine ulaşabiliyoruz. Bu durum, platfomumuzun kapsayıcılığını ve her ölçekte işletmeye sunduğu katma değeri gösteriyor.

Sürekli gözetim ve gelişim

FaturaLab, deneyimli ekibimiz tarafından sürekli gözetim altında faaliyet gösteriyor. Sürecin çeşitli noktalarında yer alan otomatik kontrollerle erken uyarı mekanizması beslenerek ekibimiz olası problemler hakkında anında bilgilendiriliyor. Bu yaklaşım, herhangi bir aksaklık durumunda hızlı müdahale imkânı sağladığı gibi platformun güvenliğinin ve işlevselliğinin de gelişmesine katkıda bulunuyor. Özellikle, milyarlarca liralık ticaretin finanse edildiği bir ortamda, bu gözetim ve erken uyarı sistemleri kritik öneme sahip. Bu etkin gözetim ve müdahale yeteneği, platformumuzun iş süreçlerindeki verimliliği ve güvenilirliği artırıyor ve müşteri memnuniyetini sürdürülebilir kılıyor.

Geleceğe Yatırım: Yenilikçi Finans Çözümleri

Platformumuz her geçen gün yeni ürün ve fonksiyonlarla gelişmeye devam ediyor. 2023 yılında sektöre pek çok yeni ürün kazandırdık. 2024 yılında hayata geçireceğimiz yeni finans çözümleri platformumuzun gelişime açık zihnini yansıtacak, yenilikçi yaklaşımını pekiştirecek. Bu çözümler, finansman enstrümanlarını çeşitlendirecek, erişimi kolaylaştıracak, firmaların rekabet gücünü artıracak ve tüm paydaşların iş süreçlerinin verimliliğini maksimuma taşıyacak. Platform olarak amacımız her zaman için, mevcut ve potansiyel paydaşlarımıza sunduğumuz değeri artırarak, ekosistemin tamamına yüksek fayda sağlamak. Türkiye’nin en büyük finansman platformu olmanın yanı sıra, sektörde her zaman öncü olmanın gururunu tüm ekip arkadaşlarım ile paylaşıyoruz.

Samed Şenel
FaturaLab Platform Direktörü