icon-mobile icon-phone icon-phone-msg icon-social-facebook icon-social-instagram icon-social-twitter icon-social-linkedin icon-arrow-right icon-left icon-left icon-right icon-down icon-star-fill icon-star icon-comment icon-search icon-time
Şişecam, CareforNext “Toplumu Güçlendir” stratejisi ekseninde Faturalab ile iş birliğine imza atıyor

Uçtan uça dijitalleşme yaklaşımı doğrultusunda tedarikçileri ile Tedarikçi Portalı üzerinden şeffaf, katılımcı ve kapsamlı bir iletişim içinde olan Şişecam, ekosistemi için yarattığı net değeri daha da arttırmak için yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Şişecam, CareforNext “Toplumu Güçlendir” stratejisi ekseninde Faturalab ile iş birliğine imza atıyor

Şişecam, Tedarikçi Risk ve Yaşam Döngüsü Yönetimi koordinasyonunda, Mali İşler ve Tedarik Zinciri fonksiyonlarının katkılarıyla hayata geçireceği projeyi, bu alanda en büyük yeni nesil fintech platformu Faturalab ile başlatacak.  

Sürdürülebilir tedarik zinciri uygulamaları çerçevesinde hayata geçirilecek olan Risk ve Fayda Potansiyeli Projesi ile ekosistemin finansmana erişimi ve sağlıklı nakit akışı ile yaşam döngüsü hedeflerine ulaşmasına yönelik fayda yaratılması amaçlanıyor.  

Ortak hedef, Şişecam’ın “değer yaratan sürdürülebilir tedarik zinciri” hedefine adım adım ilerlediği yolda tedarikçi yönetiminin daha etkin şekilde yapılması olarak tanımlanıyor.

Şişecam tedarik zinciri, CareforNext stratejisinin temel bileşenlerinden olup; globalde tüm tedarikçilerin dâhil olduğu bir kriz ve risk yönetimi anlayışıyla, hiçbir paydaşı geride bırakmayacak şekilde, bütünsel olarak yönetiliyor. Sürdürülebilir finansman kavramı, döngü ekonomisine yaygınlık, erişim kolaylığı ve ölçülebilir performans kriterlerini de içine alacak şekilde tanımlanıyor.

Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici, “Sürdürülebilir tedarik zinciri yönetimi, Şişecam’ın değer yaratan öncelikli odak alanları arasında. Geniş bir perspektifle baktığımız sürdürülebilirlik fazlarına “finansal sürdürülebilirlik” fazını da ekleyerek kapsam ve etki alanımızı daha da genişletiyoruz” dedi.

Faturalab CEO’su Emre Aydın ise “Dünya çapında lider konumda olan Şişecam gibi köklü, etik değerlere önem veren ve yenilikçi bir şirketle iş birliği bize gurur veriyor. Tedarik zinciri finansmanı çözümlerimizle Şişecam’ın ekosistemine değer katmayı ve tedarikçi ağının finansal ihtiyaçlarına çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bir fintech olarak, Şişecam yönetim ekiplerinin, çeviklik ve etik değerler alanlarında bizlere ayrıca öğretici katkı sağlayacağını görüyoruz. Bu iş birliğine çok değer veriyoruz” şeklinde konuştu.

Şişecam Hakkında

1935 yılında dünyanın saygı duyduğu global lider Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düz cam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj, kimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir. Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 88 yıllık deneyim, 25 Bini aşkın çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam, tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği CareForNext stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almakta, tüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır.